Іноді допомога потрібна всім, і живі гроші – це найкращий її прояв, бо гроші – це той інструмент, за допомогою якого можна вирішити майже будь-яке питання. Але позичати гроші в родичів, друзів, знайомих далеко не завжди зручно, доречно, та й взагалі можливо, тим більше, що від фінансового ризику ніхто ніколи не застрахований, а псувати відносини через позику – то завжди погана ідея.
А тому існує така річ як мікрокредит, і найчастіше мікрокредитування потребує малий бізнес, що тільки розвивається, або навіть родина у певний переломний момент свого життя.
Мікрокредитування в Україні
На теренах України мікрокредитування є не новим способом фінансової підтримки населення, адже за роки незалежності чимало компаній займалися і досі займаються подібною справою, проте дана сфера напряму залежить від фінансової стабільності у країні, а тому й сфера мікрокредитування не настільки розвинена, як в інших країнах світу. Тим не менш, сьогодні, навіть в умовах воєнного стану, малий бізнес продовжує з’являтися, зростати, демонструючи неабияку стійкість та волю, і роль мікро позик в даному процесі є значною. І серед фінансових компаній, які надають таку грошову підтримку населенню, виділяється компанія «ТОП1» https://top1.money/, яка займається оформленням мікрокредитів та позик онлайн.
Чому мікрокредитування – це позитивне фінансове явище
Фінансова свобода – це можливості та потенціал, без яких важко, і, хоча ця свобода завжди є відносною, тим не менш, зважитися на зміни та зробити крок сходинкою вище на шляху до своєї фінансової незалежності – це та мета, яка точно варта інвестування.
Отже, що робить мікрокредити затребуваними та популярними:
- Розширення можливостей та допомога людям з низьким рівнем доходу
- Надання фінансових можливостей тим, хто не має доступу до капіталу
- Стимулювання місцевої економіки
- Відсутність застави, на відміну від традиційних банківських кредитів
В цілому у світі мікрокредитування показує значний ріст, середньорічний темп зростання, згідно даних за останні два роки та прогнозів на період до 2030 року, складе в середньому 12,3% на рік. Зрозуміло, що така тенденція є більш активною у тих країнах, що розвиваються, адже саме мікрокредитування стає тією ланкою, що гарантує фінансову доступність.
Соціальні проблеми та споживчі кредити
Зрозуміло, що мікрокредитування означає потребу, а, отже, і певну проблему, яка є присутньою в фінансовій сфері:
- Обмежений дохід: тобто навіть після взяття кредиту споживачі не відчувають значного покращення свого фінансового стану, що ставить під сумнів ефективність мікрокредитування у боротьбі з бідністю.
- Високі кредитні ставки: часто ставки сягають відмітки у 30%, що автоматично означає неможливість виплати кредиту, або є неможливість отримання прибутку з даної операції.
- Зростання боргів: несвоєчасна виплата, або пролонгація призводять до накопичення суми боргу, що не тільки не покращує ситуацію, а тільки робить її ще гіршою.
Тому, коли мова йде про мікрокредити, варто також говорити і про фінансову освіту та грамотність, вміння планувати та розподіляти кошти правильно, адже кредит є тимчасовим інструментом, а не постійним способом ведення справ.
Кредит онлайн: переваги та доступність
Діджиталізація – це зручно, і, коли, навіть важливі фінансові питання можна вирішити за допомогою смартфону та інтернет-підключенню, то це точно додає динаміки нашим життєвим процесам. І отримання кредиту онлайн не є виключенням, тож розглянемо переваги такого формату кредитування:
- Миттєве схвалення та виплата коштів протягом кількох годин або днів.
- Мінімальна кількість документів.
- Доступні в будь-якому місці, навіть для тих, хто живе у віддалених районах.
- Сума та умови, які підлаштовуються під Вас.
Останні коментарі